VII Міжнародна н-п конференція «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі XXI століття» - участь науковців КиМУ

06.12.2017

5–6 грудня 2017 р. у м. Києві відбувся науково-мистецький форум - VII Міжнародна науково-практична конференція «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі XXI століття: виклики та концепції сьогодення», організатором якого виступили: Міністерство культури України, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Національна історична бібліотека України, Інститут культурології Національної Академії мистецтв України, Всеукраїнське Товариство «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка, Громадська Рада при Міністерстві культури України, Київська міська організація Національної Всеукраїнської музичної спілки, а також Київський Міжнародний університет.

У конференції взяли участь понад 200 учасників з різних областей України та зарубіжжя (Білорусь, Польща, Китай). Пленарні і секційні засідання відбувалися в приміщенні Національної історичної бібліотеки України, що розташована на території Києво-Печерського заповідника.

Урочисте відкриття конференції було розпочато з офіційних привітань організаторів та співзасновників: В.Г. Чернець (ректор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв), Б.В. Кожушко (голова Громадської Ради при Міністерстві культури України), А.В. Скорохватова (генеральний директор Національної історичної бібліотеки України) та Х.В. Хачатурян (президент Київського Міжнародного університету).

У виступах учасників наукового форуму знайшли відображення нові, сучасні вектори розвитку теорії та практики мистецької освіти, стратегії і тактики продюсерської діяльності в Україні початку XXI ст., євроінтеграційні виміри та національні традиції, нові концепції підготовки висококваліфікованих фахівців з режисури, кіно і телебачення, операторства, акторської майстерності.

Зокрема, науковці Інституту телебачення, кіно і театру Київського міжнародного університету представили свої дослідження з наступної тематики:

• «Пріоритетні напрямки розвитку мистецької освіти в Україні початку XXI століття» - професор Ільїна Н.О. (директор Інституту телебачення, кіно і театру КиМУ, заслужена артистка України);
  • «Сучасний стан та перспективи розвитку продюсерської діяльності в Україні» - доцент Захожай З.В. (завідувач кафедри сценічного мистецтва КиМУ, к. мисецтвознавства, д.філософії (Ph.D), заслужений діяч естрадного мистецтва України);
  • «Стратегія і тактика продюсерської діяльності в Україні XX – початку XXI століття: євроінтеграційні виміри та національні традиції» - Горенко Л.І. (професор кафедри сценічного мистецтва КиМУ, к.мистецтвознавства., д.філософії (Ph.D), заслужений діяч естрадного мистецтва України);
  • «Цінності як необхідний фактор успішної діяльності продюсера» - Стебельська О.С. (доцент кафедри сценічного мистецтва КиМУ, к.мистецтвознавства, заступник голови Громадської Ради при Міністерстві культури України).

У конференції також взяли участь народні артисти України: Фемій Мустафаєв, Анатолій Матвійчук, Олег Дзюба, Іван Бобул, Ганна Захарченко, заслужена артистка України Руслана Лоцман, заслужені діяч мистецтв України Олександр Бурміцький та Людмила Бурміцька.