Прем'єр-міністр Великобританії Девід Камерон прочитав публічну лекцію «Місце України в мінливому світі»

29.03.2017

29 березня 2017 р. Фондом Віктора Пінчука в Києві була організована публічна лекція прем’єр-міністра Великобританії (2010-2016) Девіда Кемерона, яку відвідали к.ю.н. Сапарова А.О. (завідувач кафедри теоретичних та приватно-правових дисциплін) та к.ю.н. Ткаченко О.В. (доцент кафедри теоретичних та приватно-правових дисциплін) Юридичного інституту Київського міжнародного університету.

Тема лекції - «Місце України в мінливому світі».

Лейтмотивом виступу Д. Кемерона стало ствердження необхідності боротьби за ті речі, які забезпечують демократію, верховенство права та свободу. При цьому Україна зіштовхнулась із додатковими викликами: 1) небезпека зникнення питання територіальної цілісності, безпеки й протистояння агресії Росії з міжнародного порядку денного; 2) непередбачуваність зовнішньополітичного курсу адміністрації новообраного президента Дональда Трампа. Д. Кемерон щодо цього питання був категоричним – США не стануть знову великою країною, якщо вони допустять послаблення Східної Європи; 3) обороноздатність України; 4) корупція, рівень якої в Україні залишається неприйнятно високим.

Д. Кемерон висловив упевненість у великому потенціалі України, яка є молодою країною з багатими ресурсами і жагою змін. Україна повинна йти шляхом самовизначення – стати успішною країною, яка сама формує власну позицію. Цьому може зарадити поліпшення інвестиційного клімату, зокрема забезпечення верховенства права. Свій виступ колишній прем’єр-міністр Об’єднаного королівства завершив словами: «Будьте амбітними, і я буду поряд як друг України на кожному кроці вашого шляху».