Універсіада 2016, співпраця університету та школи – виклик часу

27.02.2016

"Наука не признає привілеїв, … до найглибших тайників науки має вільний доступ кожна людина, в серці якої горить чисте і святе бажання – пізнати правду, і в кого розум настільки вироблений, щоб зрозуміти й оцінити її," - Іван Франко.

Формування науково-дослідницьких умінь в учнів, студентів - процес складний і тривалий. Він не розвивається сам собою. А тому завдання як школи, так і вищих навчальних закладів - поступово і методично формувати вміння поєднувати дослідницьку діяльність з науковою, використовувати можливості подальшого застосування результатів роботи на практиці.

Саме з цією метою Київський міжнародний університет протягом останніх 15 років співпрацює з навчальними закладами України і дає змогу юним дослідникам представити власні науково-дослідницькі роботи на щорічних конкурсах – конференціях «Універсіада».

27 лютого 2016 року XVI Всеукраїнський конкурс «Універсіада» зібрав у стінах Київського міжнародного університету 220 юних дослідників з міст: Київ, Хмельницький, Херсон, Житомир, Івано-Франківськ, Комсомольськ (Полтавська обл.), Красноармійськ (Донецька обл.), а також 60 учасників МАН Київської області із міст Бровари, Біла Церква, Боярка, Богуслав, Бородянка, Васильків, Ірпінь, Переяслав–Хмельницький, Немішаєво, Рокитне, Фастів, Підгірці.

Під час урочистого відкриття Універсіади, яке проходило в актовій залі КиМУ, учасників привітали проректор з навчально-виховної роботи, професор Данченко Т.В., проректор з наукової роботи, професор Некряч А.І., директор МАН Київської області Петровська Т.В., інформацію про напрями підготовки майбутні студенти отримали від курівників структурних підрозділів – директорів інститутів, деканів факультетів, директора Коледжу КиМУ. Проректор з довузівської підготовки, професор Рудаківська С.В. ознайомила присутніх з новинками вступної компанії-2016, можливістю отримати європейський диплом завдяки співпраці КиМУ з університетами Польщі, Франції, Латвії. Після закінчення захисту робіт учасників Конкурсу привітали студенти театрального відділення Інституту телебачення, кіно і театру КиМУ (директор – професор Ільїна Н.О.), представивши музично-хореографічну композицію «Через терни до зірок» (майстерня народного артиста України, професора Сомова Л.М.).

Усі представлені для захисту роботи отримали рецензії, кваліфіковані рекомендації науковців університету. Тематика наукових досліджень, які були представлені у 25 секціях Універсіади, охоплювала різноманітні сфери, зокрема:

• «Досвід розвитку освіти Японії як засіб для реформування освіти в Україні»;
  • «Пескетаріанство як вид сучасного вегетаріанства»;
  • «Вплив умов синтезу на формування стоматологічних керамік на основі ZrO2»;
  • «Історія виникнення селфі та його вплив на підлітків»;
  • «Роль і місце Володимира Великого в історії: інформаційна війна»;
  • «Філософський вимір поняття «патріотизм»;
  • «Гібридна війна: феномен ХХІ століття чи рецидив історії»;
  • «Краудсорсинг як інноваційна технологія реалізації проектів у сучасній економіці»;
  • «Мурал і графіті як провідні напрями українського стріт-арту»;
  • «Гедонізм як сенс життя»;
  • «Способи множення чисел» та ін.

84 учасники Універсіади стали переможцями, отримали дипломи 1-го, 2-го, 3-го ступенів які дають пільги при вступі на навчанні до Київського міжнародного університету. У роботі наукових секцій і процедурі нагородження взяли участь провідні науковці університету, а саме: доктори і кандидати наук, професори Ющук І.П., Вяткіна Т.Г., Гарнік І.В., Дєордиця Т.Ю., Кривошея Г.П., Дьякова Л.Ю., Пішель В.Ю., Абрамян Н.Д.

Щиро вітаємо переможців!
Упевнені, що цей перший крок на шляху до наукових досягнень,
який ви зробили в Київському міжнародному університеті,
відкриє перспективи для подальших плідних досліджень і пошуків!