Свято Франкофонії в КиМУ

18.03.2016

Вивчення іноземних мов, як європейських, так і країн Близького та Далекого Сходу, є пріоритетним у підготовці фахівців нової генерації Київського міжнародного університету. Розуміючи великі переваги, які дають випускникам знання іноземних мов, робочими мовами в Університеті є українська та англійська, починаючи з 1994 року. На вибір студентам пропонуються для вивчення французька, німецька, іспанська, китайська, арабська та інші мови. Викладання іноземних мов забезпечує кафедра іноземних мов, яку очолює професор Тіменко І.В

Святкування Дня французької мови в КиМУ відбулося 18 березня 2016 р. в межах українського «Тижня Франкофонії» (Journee Internationale de la francophonie) студенти розпочали словами: «Французький дух - це і є французька мова» (організатор заходу – викладач французької мови Ігнатенко Л.А.). До речі, уперше термін «франкофонія» був використаний французьким ученим-географом Енезімом Реклюєм у 1880-х роках. Студенти представили глядачам культурні особливості таких країн: Франція, Канада, Нігерія, Бельгія. Читали вірші Поля Елюара «Liberty», Жака Трансе «Мила Франція», провели пізнавальну вікторину, нагородивши переможців вікторини "солодкими" призами. Були також презентовані різноманітні проекти у сфері культури, кіно і мистецтва, яких об'єднує французький дух.

Додаткова інформація:

Французька мова – є мовою понад 900 млн. людей на планеті Земля, тож не випадково 20 березня 1970 року в Нігерії була заснована Міжнародна організація Франкофонії (МОФ), яка об’єднала учасників навколо однієї спільної мови – французької. Причому, ініціаторами руху стали не французи, а африканські країни – колишні колонії Франції. За роки існування МОФ її членами стали 70 держав (56 – повноправні члени, 14 - спостерігачі). 2006 року статус держави-спостерігача набула й Україна.